ČMM nabízí pomoc v časech koronaviru

www.augustiniani.cz

v souvislosti s onemocněním způsobeným novým koronavirem a v souvislosti s krizovými opatřeními vlády České republiky se Česká maltézská mládež rozhodla aktivně zapojit do pomoci potřebným (tj. nemocným (nikoliv infekčně nemocným), handicapovaným, starým lidem, rodičům s dětmi apod.).

Jsme připraveni zajistit nákup a rozvoz léků a potravin, hlídání dětí, vyvenčení psů a případně další pomoc dle domluvy.

V současné době jsme schopni pomoci v Praze, v Plzni a dílčím způsobem i v Pardubicích. Stále však oslovujeme nové dobrovolníky.

Pokud byste Vy, vaši blízcí a známí jakoukoliv pomoc potřebovali, prosíme obracejte se na naši koordinátorku pomoci (Zuzana Liptáková), tel: 00420 607 827 014 nebo pište na mladez@maltezskamladez.cz. Koordinátor pomoci zpracuje Váš požadavek a v případě možnosti (kapacity našich dobrovolníků) jej předá konkrétnímu dobrovolníkovi, který jej vyřídí.

Nemůžeme garantovat, že se nám podaří pomoci všem a se vším, ale počet dobrovolníků a jejich chuť pomoci se neustále navyšuje.

Pokud Vy konkrétně naši pomoc nepotřebujete, prosím sdílejte naši nabídku se svými blízkými, přáteli, na sociálních sítích apod. aby se dostala ke všem, kteří jsou nyní na pomoci ostatních závislí.

Pokud jste infekčně nemocní, anebo jste v karanténě a potřebujete doručit léky nebo nákup, prosím informujte našeho koordinátora o Vašich omezeních. Pokusíme zajistit nekontaktní předání dodávky.

Za Českou maltézskou mládež,

Jakub Sivák a Zuzana Liptáková