Pivobraní 2019

www.augustiniani.cz

25.10.2019
Klášter sv. Tomáše
16:00-21:00

Evangelizace jiným způsobem – klášterní pivobraní 2019
Hřejivé paprsky odpoledního podzimního slunce osvětlovaly rajský dvůr augustiniánského kláštera svatého Tomáše. V poslední říjnový pátek bylo zde nezvyklé rušno. Velmi početné zástupy hostů sem dorazily na tradiční podzimní svátek klášterních piv.
Svá mistrovská díla nabídlo tentokrát k ochutnání šest pivovarů: kromě místního tmavého speciálu Svatý Tomáš představily velmi pestrou nabídku zlatavých a tmavých moků klášterní pivovary Břevnov, Osek, Strahov, Želiv a Vorkloster – pivovar při klášteře Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova.
Nechyběla ani nabídka výborných jídel, kterou přichystaly děti ze školy sv. Augustina. Pochutiny zhotovené z domácích surovin připravoval a servíroval perfektně sehraný mladý tým, překypující spoustou radosti a energie. Přitom bychom si chtěli přát, aby perfektní úroveň obsluhy, kterou předvedla augustiniánská mládež, se stala vzorem pro pracovníky četných pražských restauraci a podniků.
Někteří účastníci využili příležitost a zhlédli v křížové chodbě kláštera výstavu s názvem „Svědkové lidskosti – Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 – 1945“. Dokonalé jídlo a pití napomohly k vytvoření výjimečné atmosféry večera se spoustou dětského smíchu, radostí a zajímavých, srdečných rozhovorů o životě, lásce, víře, Bohu… Pivobraní se stalo příležitostí ke vzájemnému sblížení, vzniku nových přátelství. Evangelizace jiným způsobem. Už se těšíme na další ročník